> Gönüllülük

Gönüllülerimiz çalışmalarımızı yürütmek ve yaygınlaştırmak  açısından en önemli paydaşlarımız. Destek Gönüllülerimiz gerek ofis gerekse kaynak yaratma çalışmalarımızdaki katkılarıyla, Eğitim Gönüllülerimiz ise eğitim programlarımızın uygulayıcıları olarak çalışmalarımızın en temel taşlarını teşkil ediyor.

AÇEV Eğitim Gönüllüleri yetişkin okuma yazma çalışmalarında destek vermek üzere 21 yaşını aşmış ve en az lise mezunu olan kişiler arasından seçiliyor. Gönüllülerimiz Vakfımızın uzmanlarından kapsamlı bir eğitim aldıktan sonra saha danışmanlarımızın desteği ile kurslarını açıyor ve 3,5 ay boyunca haftada 3 gün 3’er saat olmak üzere okuma yazma programımızı uyguluyorlar. Yetişkinlere okuma yazma öğretmek sabır, azim ve yaratıcılık gerektiren zorlu bir uğraş olmasına rağmen çok sayıdaki gönüllü eğiticimiz, eğitim sorunlarına duyarlı olmaları, öğretme deneyiminden haz almaları ve kendi hayatlarından ayırabildikleri boş zamanı üretken olan bir zaman aralığına çevirme isteğiyle bize inançla destek vermeye devam ediyorlar.

AÇEV Destek Gönüllüleri ise zamanları ve deneyimleri çerçevesinde merkez ofisimizde veya dış etkinliklerimizde pek çok alanda   bize destek verebiliyorlar. Bugüne kadar kurslarımızda fotoğraf çekme, AÇEV yararına bilet satma, çeviri yapma, organizasyonlara destek verme veya deprem yardımları için paketleme yapma gibi birçok çeşitli faaliyetlerde bizim yanımızda oldular ve amacımıza ulaşabilmemiz için bize katkıda bulundular. Bize destek veren tüm gönüllülerimize buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Siz de AÇEV Destek Gönüllüsü veya Eğitim Gönüllüsü olmak isterseniz sitemizdeki başvuru formunu doldurabilir ya da 0212 213 42 20 no’lu telefondan merkez ofisimizi arayarak bilgi alabilir ve başvuruda bulunabilisiniz.

 

Gonullu_Profili_Raporu Gönüllü Profili Raporu

"2860 Sayılı Yardım Toplama Kanunu'nun 7 inci maddesi gereğince, İstanbul Valilik Makamının 15/11/2006 tarih ve 30545 sayılı Olur'ları ile izin verilmiştir."    
Intro   |    Ana Sayfa   |    benimleoynarmisin   |    acevokuloncesi   |    gelecegeilkadim   |    acevdeokuyaz   |    AÇEV İntranet    |    AÇEV Mail