YARDIMSEVERLİK KOŞUSU NEDİR? / NASIL AÇEV KOŞUCUSU OLABİLİRSİNİZ?

YARDIMSEVERLİK KOŞUSU NEDİR? / NASIL AÇEV KOŞUCUSU OLABİLİRSİNİZ?

Koşu aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşları (‘STK’) için bir kaynak geliştirme metodudur. Bu yöntem ile gönüllülerimiz ulusal veya uluslararası yarışlara katılmadan önce duyurularını aileleri, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta ve sosyal medya kanalları aracılığıyla paylaşırlar. Duyurularında AÇEV projesi için bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan proje için açılan resmi banka hesabına yatırılır.

Türkiye’de ilk defa İstanbul Yarı Maratonu’nda koşulacak olan sanal yarı maraton kapsamında 5K, 10K veya 21K kategorisinde koşabilir, bu heyecana dilediğiniz yerden ortak olabilirsiniz..

2)  4 Nisan’da fiziki, 27-28 Mart’ta sanal olarak gerçekleşecek İstanbul Yarı Maratonuna kayıt olun.

Not: Sanal koşu ne demek merak ediyorsanız lüten tıklayın !

1) İstanbul Yarı Maratonu 21K, 10K ve 5K kategorilerinde yine sınırlı sayıda katılımcı ile koşulacak.

Not: Kayıt esnasında ödediğiniz katılım ücreti yalnızca organizasyon giderlerine harcanmaktadır.

3) Maratona koşucu olarak kayıt olduysanız şimdi sırada AÇEV yararına koşabilmeniz için AÇEV koşucusu olmak var!  Yardımseverlik yarışlarına katılıp, kampanya yürütebilmek için Adım Adım’ın “İyilik Peşinde Koş” platformuna üye olmanız Platformda koşacağınız yardım projesini AÇEV olarak seçtiğinizden emin olmanız gerekiyor.

Not: İyilik Peşinde Koş sisteminde STK projelerinin görüneceği ve koşucuların kampanya oluşturabileceği tarih, 8 Mart 2021 Pazartesi.

3) Bizden t-shirtünü iste! adimadim@acev.org

4) AÇEV için koşacağınızı çevrenize haber verin, sosyal medyada kampanyanız ve koşacağınız proje ile ilgili farkındalık yaratın.

5) Yardımseverlik koşunuzun en önemli aracı çevrenize duyurular yaparak, e-posta göndererek farkındalık ve kaynak yaratmak olacak. Şimdiden aile, arkadaş ve iş çevrenizin e-posta adreslerini bir dosyada toplamaya başlayın.

6) Bağış Kampanyası: Kampanya koşudan 2 hafta önce başlar ve koşudan 2 hafta sonrasına kadar devam ederBağışların yapılmaya başlanabileceği tarih 22 Mart 2021 Pazartesi.

7) Kampanyanızı başlatma zamanı geldiğinde kişiselleştirebileceğiniz örnek e-posta metniniz bu linkte hazır olacak tıkla!

8) E-postanızı atın ve kampanyanızın etkisini izleyin. Gelen bağışları Fonzip üzerinden anlık olarak takip edebilecek ve attığın adımlarla çocuklar için yarattığın farkı görecek, çok iyi hissedeceksin!

9) Maratonda koş! 4 Nisan’da fiziki olarak Spor İstanbul’un belirlediği parkurda veya 27-28 Mart’ta sanal olarak kendi seçtiğin parkurda yarışa katılabilirsin.

10) Tüm sorularınla alakalı bizimle e-posta aracılığıyla iletişime geçebilirsin: yardımseverlik koşusu yaparken neler yapabileceğiniz konusunda size destek olacağız.

22 Mart Pazartesi – İlk Bağış Mektubunu Gönder!

  • Çevrene göndereceğin tanıtım maillerinin okunacağına emin olabilirsin. Tek yapman gereken, mail göndermek istediğin kişilerin e-mail ve isimlerini derlediğin bir liste oluşturmak. 150-200 kişilik bir liste oluşturmayı hedefleyerek desteğini katlayabilirsin. (İletişim kurduğun her 100 kişi içinden ortalama 10-15 kişi bağış yapar.)
  • Örnek bağış mektuplarımızdan faydalanarak ilk mektubunu oluştur, mailing listeni hazırla, ilk bağış mektubunu gönder!
  • Örnek bağış mektuplarını kampanya başlayacağı zaman bu sayfa üzerinden paylaşacağız.
  • İlk Mail: 22 Mart itibarıyla ilk mailini atarak kampanya tanıtımına başlayabilirsin. Örnek bağış mektuplarını incelemek için tıkla!
  • Hatırlatma Maili:Maratondan sonraki hafta, tekrar bir hatırlatma maili göndermen bağışların ikiye katlanması için en doğru zamandır. 9 Kasım haftası günde 1 saatinizi bize ayırmaya ne dersin?
  • Son Mail: 12 Nisan haftası kampanya hala devam ediyor olacak. Bu hafta boyunca sana geri dönüş yapmayan tanıdıklarına son bir hatırlatma yaparak cevap vermeyi unutan kişilerin dikkatini çekebilirsin.

a) Yüz Yüze Bilgilendir Sosyal ve iş yaşamında kampanyayı gündeme getirebileceğin fırsatları değerlendirerek heyecanını paylaşabilirsin.

b) Sosyal Medyada Paylaş Bir kampanyanın yüksek sayıda kişiye ulaşabilmesi için sosyal medya olmazsa olmaz. Kampanya görsellerini, videoları, etkinlikleri çevrenle paylaşarak konuya dair farkındalığı artırmamıza destek olabilirsin.

Önemli: Sosyal medya paylaşımlarını, kişisel e-maillerini gönderdikten 2-3 gün sonra yapmanı öneriyoruz!

Paylaşımlarda kullanmayı unutma!  #okuyanbirgelecek #açev |Facebook: Adım Adım & AÇEV | Instagram: acevkurumsal | Twitter: @ACEVKurumsal

bulut2
gunes
bulut1
kizcocuk

Sen de bize katıl “Okuyan Bir Gelecek” için birlikte adım atalım!

* Soru ve destek için bize yaz! adimadim@acev.org

erkek_cocuk
bayrak
parkur copy
bayrak