YARDIMSEVERLİK KOŞUSU NEDİR?

Koşu aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşları (‘STK’) için bir kaynak geliştirme metodudur. Bu yöntem ile gönüllülerimiz ulusal veya uluslararası yarışlara katılmadan önce duyurularını aileleri, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta ve sosyal medya kanalları aracılığıyla paylaşırlar. Duyurularında AÇEV projesi için bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan proje için açılan resmi banka hesabına yatırılır.

1) 1 Mart Runatolia Maratonu’na kayıt ol.

2) Antrenmana başla: Adım Adım’ın düzenlediği antrenmanlara AÇEV ekibiyle birlikte katılmak için bize yaz, seni mail listemize ekleyelim, hazırlık heyecanını birlikte yaşayalım. adimadim@acev.org

3) İPK’ya kayıt Ol, yada giriş Yap.

4) 3 Şubat’ta İPK‘dan AÇEV projesini seç.

5) Bizden t-shirtünü iste! adimadim@acev.org

6) Bağış Kampanyası: 17 Şubat  – 16 Mart arasındadır. Kampanya koşudan 2 hafta önce başlar ve koşudan 2 hafta sonrasına kadar devam ederBu 4 haftalık dönem içinde kalacak şekilde Fonzip kaydını yaptırdığında kampanyanı aktive etmiş olursun. 

Örnek bağış mektuplarını incelemek için tıkla!

7) Maraton Fuarı: 28 – 29 Şubat 2020 tarihleri arasında, koşuya katılmak için Terracity AVM terasında kurulacak Expo alanından saat 21::00 ‘a kadar çip ve göğüs numaranı teslim almayı unutma!

8) Maratonda koş!

9) Gelen bağışları Fonzip üzerinden anlık olarak takip et!

10) Sistem, bağışçılara senin adına teşekkür maili ve bağışçı sertifikanı yollarken, sen iyilik peşinde koşmanın mutluluğunu yaşa.

17 Şubat Pazartesi – İlk Bağış Mektubunu Gönder!

  • Çevrene göndereceğin tanıtım maillerinin okunacağına emin olabilirsin. Tek yapman gereken, mail göndermek istediğin kişilerin e-mail ve isimlerini derlediğin bir liste oluşturmak. 150-200 kişilik bir liste oluşturmayı hedefleyerek desteğini katlayabilirsin. (İletişim kurduğun her 100 kişi içinden ortalama 10-15 kişi bağış yapar.)
  • Örnek bağış mektuplarımızdan faydalanarak ilk mektubunu oluştur, mailing listeni hazırla, ilk bağış mektubunu gönder!
  • Örnek bağış mektuplarını kampanya başlayacağı zaman bu sayfa üzerinden paylaşacağız.
  • İlk Mail: 17 Şubat itibarıyla ilk mailini atarak kampanya tanıtımına başlayabilirsin. Örnek bağış mektuplarını incelemek için tıkla!
  • Hatırlatma Maili: Maratondan sonraki hafta, tekrar bir hatırlatma maili göndermen bağışların ikiye katlanması için en doğru zamandır. 2 Mart haftası günde 1 saatinizi bize ayırmaya ne dersin?
  • Son Mail: 9 Mart haftası kampanya hala devam ediyor olacak. Bu hafta boyunca sana geri dönüş yapmayan tanıdıklarına son bir hatırlatma yaparak cevap vermeyi unutan kişilerin dikkatini çekebilirsin.

a) Yüz Yüze Bilgilendir Sosyal ve iş yaşamında kampanyayı gündeme getirebileceğin fırsatları değerlendirerek heyecanını paylaşabilirsin.

b) Sosyal Medyada Paylaş Bir kampanyanın yüksek sayıda kişiye ulaşabilmesi için sosyal medya olmazsa olmaz. Kampanya görsellerini, videoları, etkinlikleri çevrenle paylaşarak konuya dair farkındalığı artırmamıza destek olabilirsin.

Önemli: Sosyal medya paylaşımlarını, kişisel e-maillerini gönderdikten 2-3 gün sonra yapmanı öneriyoruz!

Paylaşımlarda kullanmayı unutma!  #okuyanbirgelecek #açev |Facebook: Adım Adım & AÇEV | Instagram: acevkurumsal | Twitter: @ACEVKurumsal

bulut2
gunes
bulut1
kizcocuk

Sen de bize katıl “Okuyan Bir Gelecek” için birlikte adım atalım!

* Soru ve destek için bize yaz! adimadim@acev.org

erkek_cocuk
bayrak
parkur copy
bayrak