Eşitliğe Değer olarak verdiğimiz eğitimlerle, dokunduğumuz hayatlarla birçok değişim hikayesinin de tanığı oluyoruz. Bazı katılımcılarımız artan özgüvenleri sayesinde yaptıkları işte daha da başarılı oluyor, bazıları hiç denemedikleri işlere cesaretle girişiyor, bazıları da gelişmeye açık yönlerini keşfederek bu yönde farkındalık kazanıyor. Her birinin ortak noktası ise şu: Hikayeleri, daha eşit bir toplumun imkanına dair umudumuzu tazeliyor.

EBRU KOÇKAYA

“Bu eğitim sayesinde içimdeki gücü buldum. Artık güçlü bir kadınım…”

Eşitliğe Değer’in eğitimlerine katılan, özel bir tekstil firmasında çalışan 25 yaşındaki Ebru Koçkaya kendine dair unuttuğu birçok şeyi fark ettiğini ve içindeki gücü keşfettiğini söylüyor.

Kendi ifadeleriyle; ‘yeni Ebru’ heyecanlı, öğrenmeye açık, neşeli, pozitif, arkadaşlarını, çevresini ya da ailesini peşinden sürükleyebilen bir Ebru…

Eşitliğe Değer eğitimlerimizle hayatın her alanında tüm bireyler için farkındalık yaratmayı hedefliyoruz!

 EMİRHAN ERDOĞAN

“Değişim dilde başlar. Bunun için harf harf mücadeleye devam…”

Fenerbahçe TV’de editörlük ve sunuculuk yapan Emirhan Erdoğan, erkek egemen bir dünyada kuralların yeniden yazılabileceğine ve bunun da ilk olarak “dili değiştirerek” başarılacağına inanıyor.

Artık onun dünyasında “Güzel tenisçi elendi”, “Bayan voleybol takımı kazandı” gibi ifadelere yer yok.

Hayatın her anında ve alanında eşitliği sağlayabilmek adına çalışmaya devam edeceğiz.

MUZAFFER ÖZTÜRK

“Bence bir mesleğin cinsiyeti yoktur. Başaranlar ve başaramayanlar vardır. Bunun en güzel ispatı da benim…”

Borusan Eşittir Projesi kapsamında tanıdığımız Muzaffer Öztürk, “Bu erkek işi, kadınlara göre değil” diye önüne engeller konmuş kadınlar için en ilham verici hikayelerden birinin başrolünde.

Muzaffer Hanım’ın “3 sene önce evde makarna çorba yaparken şu an bir tesis, makine idare ediyorum. Öyle bir güce sahipmişim ben…” sözlerinden ilham alarak sahip olduğu gücün farkına varan kadınların sayısının artması umuduyla…

EŞİTLİĞE DEĞER TANITIM VİDEOSU

Hayatın her anında ve alanında “Eşitliğe Değer” diyoruz!

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasında özel sektör ve kurumların öncü bir rolü olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda verdiğimiz eğitimlerle kurum çalışanlarının farkındalığını arttırmayı ve kurumlarda eşitlikçi yönde dönüşümleri başlatmayı hedefliyoruz.

Bu değişimin parçası olmak isteyen kurumlar için ise mesajımız net: Haydi, eşitlik için harekete geçin!