dbakir

AÇEV Diyarbakır – Sur Aile ve Çocuk Merkezi

Diyarbakır’ın en dezavantajlı ailelerinin yaşadığı Alipaşa Semti’nde, 2002 yılında açılan merkezimiz çevrede yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları sebebiyle 2018 itibariyle Sur ilçesine taşındı.

Yeni merkezimizde 0-8 yaş çocuklara yönelik çeşitli atölyeler, okul öncesi eğitim programı uygulamaları, çocuk ve ebeveyn kütüphanesi  ve oyun grubu uygulamaları düzenlemeyi planlıyoruz. Aynı zamanda annelere, babalara ve genç kadınlara yönelik olarak geliştirdiğimiz eğitim programlarımızı da  uygulayarak merkez çevresindeki toplumun gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Kınık ve Poyracık Aile ve Çocuk Yaşam Merkezleri

AÇEV olarak Soma’da yaşanan maden kazasını takiben, Kınık Belediyesi işbirliği ile Nisan 2015’te Kınık Aile ve Çocuk Yaşam Merkezi’nde bulunan 2 anasınıfında hizmet vermeye başladık. O günden bu yana merkezimizdeki çocuklar ilköğretime hazırlanırken, anneleri de çocuklarının gelişimlerini destekleyecek beceriler kazanıyor.

Merkezdeki çalışmaların olumlu sonuçları neticesinde, 2016’da Poyracık Mahallesi’nde de AÇEV’in eğitim desteğiyle Aile Yaşam Merkezi hizmet vermeye başlamış bulunuyor.

poyrack_
iz_cock

İz Çocuk Anaokulu

Danışmanlık desteği verdiğimiz İz Çocuk Anaokulu, Özyeğin Üniversitesi’nde 2012 yılında hizmete açıldı. Anaokulu, sürdürülebilir büyümeyi destekleyen sosyal iş modeliyle ailelere erişilebilir ve kaliteli bir eğitim hizmeti sunmayı hedefliyor.