fbpx

YARDIMSEVERLİK KOŞUSU NEDİR?

Yardımseverlik koşusu, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için bir kaynak geliştirme yöntemidir. Ulusal veya uluslararası yarışlarda AÇEV için koşmayı seçen gönüllülerimiz, e-posta ve sosyal medya aracılığıyla çevrelerine AÇEV için koştuklarını duyururlar. Duyurularında AÇEV için bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar, Fonzip üzerinden doğrudan proje için açılan resmi banka hesabına aktarılır.

NEDEN AÇEV KOŞUCUSU OLMALISINIZ ?

Her çocuk hayata eşit fırsatla başlamayı hak eder!

Biz de AÇEV olarak tüm çocukların eşit fırsatlara sahip olduğu bir toplum için çalışıyoruz. Eşitsizlikleri değiştirmek için bir araya geldiğimizde daha güçlü olduğumuzu biliyoruz. 

Bu nedenle sizi, bireysel olarak ya da çalıştığınız kurumunuzda AÇEV koşu takımı oluşturarak düzenlenen maratonlarda bizimle birlikte koşmaya davet ediyoruz. Kampanyanıza yapılacak bağışlarla çalışmalarımızı destekleyebilir, hayalimize ortak olabilirsiniz. Daha fazla çocuğa hayata eşit fırsatla başlama olanağı sağlayabilmek, daha fazla ebeveyni bilimsel temelli eğitim programları ile destekleyebilmek için gelin, maratonlarda adımlarımızı birlikte atalım!

NASIL AÇEV KOŞUCUSU OLABİLİRSİNİZ?

N KOLAY 44. İSTANBUL MARATONU 6 KASIM 2022

STK projelerinin görünmesi ve seçilmesi için başlangıç tarihi: 10 Ekim 2022 Maratona kayıt olmak için son tarih: 17 Ekim 2022 Bağış kampanyası başlangıç tarih: 24 Ekim 2022 Fiziksel koşu tarihi: 6 Kasım 2022 Bağış kampanyası bitiş tarihi: 21 Kasım 2022

1

AÇEV Koşucu Kayıt Formunu Doldurun

Sizinle süreç boyunca iletişim halinde olacağımız için AÇEV Koşucu Kayıt Formu’nu doldurmalısınız.

2

N Kolay 44. İstanbul Maratonu’na Kayıt Olun

Maraton İstanbul sayfasındaki bu linkten koşu için kayıt yapabilirsiniz.

Son kayıt tarihi: 17 Ekim 2022

NOT: Kayıt esnasında ödediğiniz ücret, STK’larla ilgili olmayıp koşu organizasyonuna aktarılmaktadır.

3

Adım Adım’ın İyilik Peşinde Koş (İPK) Platformuna Üye Olun

Yardımseverlik yarışlarına katılıp kampanya yürütebilmek için Adım Adım’ın “İyilik Peşinde Koş (İPK)” platformuna da üye olmalısınız.

4

AÇEV Koşucusu Olun

İPK üzerinden koşacağınız yardım projesini AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) olarak seçtiğinizden emin olmanız gerekiyor.

İPK platformunda STK projelerinin görünmesi ve seçilmesi için başlangıç tarihi: 10 Ekim 2022

5

Bağış Kampanyanızı Oluşturun

Bağış kampanyanızı oluşturarak çevrenize AÇEV için koştuğunuzu duyurabilir, koşucu profilinizle bağış toplayabilirsiniz.

NOT: Bağış kampanyaları, koşu tarihinden iki hafta önce başlar ve koşudan iki hafta sonrasına kadar devam eder.

Bağış kampanyası başlangıç tarihi: 24 Ekim 2022

Bağış kampanyası bitiş tarihi: 21 Kasım 2022

İPK’da yararına koşacağınız kurumu AÇEV olarak seçtikten sonra (10 Ekim’den itibaren) çevrenize AÇEV için koştuğunuzu duyurabilir, koşucu profilinizi paylaşabilirsiniz. Bağış kampanyası yaratmak için başlangıç tarihi (24 Ekim) geldiğinde ise çevrenizi koşuda sizi desteklemek üzere bağışta bulunmaya davet edebilirsiniz. Örnek e-posta ve sosyal medya metinlerini sizle paylaşıyor olacağız.

İPK üzerinden sizle paylaşılan link sayesinde sizin adınıza bağış yapan kişileri görebilir ve belirlediğiniz bağış hedefinize ulaşmanıza ne kadar kaldığını takip edebilirsiniz. İPK, sizin için bağış yapan herkese, otomatik olarak bağış sertifikası iletir. 

6

Maratonda Koşun !

Maratonda iyilik peşinde birlikte koşalım ve koşu öncesi antrenmanlarda buluşalım!

AÇEV’i Takip Etmeyi ve Paylaşımlarınızda Etiketlemeyi Unutmayın!

#açev |Facebook: AÇEV | Adım Adım_AÇEV | Instagram: acevkurumsal –  | Twitter: @ACEVKurumsal

* Sorularınız için:  adimadim@acev.org

Paylaş:
Click to Hide Advanced Floating Content
DÜZENLİ BAĞIŞÇIMIZ OLUN!

Aylık düzenli bağışınız, daha çok ihtiyaç sahibi çocuğun okul öncesi eğitim programlarımızdan faydalanmasına destek olsun. Bağış yapmak için tıklayınız.