fbpx

YARDIMSEVERLİK KOŞUSU NEDİR?

Koşu aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için bir kaynak geliştirme metodudur. Bu yöntem ile gönüllülerimiz ulusal veya uluslararası yarışlara katılmadan önce duyurularını aileleri, dost ve tanıdık çevreleriyle e-posta ve sosyal medya kanalları aracılığıyla paylaşırlar. Duyurularında AÇEV projesi için bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan proje için açılan resmi banka hesabına yatırılır.

NEDEN AÇEV KOŞUCUSU OLMALISINIZ ?

Her çocuk hayata eşit fırsatla başlamayı hak eder. Biz de AÇEV olarak tüm çocukların eşit fırsatlara sahip olduğu bir toplum için çalışıyoruz. Eşitsizlikleri değiştirmek için bir araya geldiğimizde daha güçlü olduğumuzu biliyoruz. 

Bu nedenle sizi, bireysel olarak ya da çalıştığınız kurumunuzda AÇEV koşu takımı oluşturarak düzenlenen maratonlarda bizimle birlikte koşmaya davet ediyoruz. Kampanyanıza yapılacak bağışlarla çalışmalarımızı destekleyebilir, hayalimize ortak olabilirsiniz. Daha fazla çocuğa hayata eşit fırsatla başlama olanağı sağlayabilmek, daha fazla ebeveyni bilimsel temelli eğitim programları ile destekleyebilmek için gelin, maratonlarda adımlarımızı birlikte atalım!

NASIL AÇEV KOŞUCUSU OLABİLİRSİNİZ?

1

Arkadaşlarınızı İyilik Peşinde Koşmaya Teşvik Edebilirsiniz

Etrafınızdaki insanlarla veya çalışma arkadaşlarınızla iletişime geçerek  yardımseverlik koşusu yapmak isteyenlerden bir takım oluşturabilirsiniz.

2

Koşucu Formumuzu Doldurun

Süreç boyunca sizinle iletişim halinde olmamız için AÇEV Koşucu Kayıt Formu’nu doldurabilirsiniz. Maratonlardan önce bizimle birlikte antrenman yapmak istemez misiniz?

3

Maratona Kayıt Olun

Sizi haberdar edeceğimiz maratonlara kayıt olmalısınız. Yaklaşan maraton için kayıt formumuz çok yakında burada.  

Not: Maratonlara kayıt esnasında ödediğiniz katılım ücreti yalnızca organizasyon giderlerine harcanmaktadır.

4

Profilinizi Oluşturun

Maratona koşucu olarak kayıt olduysanız şimdi sırada AÇEV yararına koşabilmeniz için AÇEV koşucusu olmak var!  Yardımseverlik yarışlarına katılıp kampanya yürütebilmek için Adım Adım’ın “İyilik Peşinde Koş” platformuna da üye olmanız gerekmektedir. Platformda koşacağınız yardım projesini AÇEV olarak seçtiğinizden emin olmanız gerekiyor.

Not: İyilik Peşinde Koş sisteminde STK projelerinin görüneceği ve koşucuların kampanya oluşturabileceği tarihi takip etmeniz gerekiyor.  

5

Bağış Kampanyanızı Açın ve Çevrenize Duyurun

Katılım sağlayacağınız maraton yaklaşırken AÇEV’in  projesi ipk.adimadim.org ‘da görünür olacak. Siz de kampanyanızı bu tarihten itibaren oluşturabilirsiniz. Çevrenize maratonda AÇEV için koştuğunuzu duyurmaya başlayabilmeniz, koşucu profilinizi mail ve sosyal medya gibi platformlar aracılığı ile arkadaşlarınızla paylaşarak bağış toplayabilmeniz için iletişimde olmamız önemli. Kampanyanızı başlatma zamanı geldiğinde kişiselleştirebileceğiniz örnek e-posta metninizi sizle paylaşıyor olacağız. Sonrasında istediğiniz zaman, Fonzip’e girerek sizin adınıza bağış yapan kişilerin isimlerini görebilir ve hedefinize ulaşmanıza ne kadar kaldığını takip edebilirsiniz. İyilik Peşinde Koş (İPK) sistemi sizin için bağış yapan herkese, otomatik olarak bağış sertifikası iletir. 

Bağış Kampanyası: Kampanya koşudan 2 hafta önce başlar ve koşudan 2 hafta sonrasına kadar devam eder

6

Maratonda Koşun !

Antrenmanlarda buluşacağız ama sorularınız olursa bizimle her zaman e-posta aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. Yardımseverlik koşusu yaparken AÇEV ile birlikte koşarken neler yapabileceğiniz konusunda size destek olacağız.

Paylaşımlarda kullanmayı unutmayacakların !  #açev |Facebook: Adım Adım & AÇEV | Instagram: acevkurumsal | Twitter: @ACEVKurumsal

* Sorularınız için:  adimadim@acev.org

Click to Hide Advanced Floating Content
DÜZENLİ BAĞIŞÇIMIZ OLUN!

Aylık düzenli bağışınız, daha çok ihtiyaç sahibi çocuğun okul öncesi eğitim programlarımızdan faydalanmasına destek olsun. Bağış yapmak için tıklayınız.