fbpx

BABA DESTEK PROGRAMI

Babalara çocuklarıyla daha fazla vakit geçirmeleri için destek oluyoruz.

shape

51 Şehir

shape

4599 Eğitim Programı

shape

58.506 Baba

AÇEV tarafından geliştirilen Baba Destek Programı, 3-6 ve 7-11 yaşları arasında çocuğu olan babalara destek vererek çocuğun çok yönlü gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Program, babaların çocuklarını destekleyici demokratik tutumlar geliştirmesini sağlayarak çocukların gelişim ve iyi olma halinin en üst seviyede gerçekleşmesini desteklemeyi amaçlıyor. Babaların çocuklarının bakımında ve gelişiminde sorumluluklarını fark etmelerini ve buna uygun tutumlar geliştirilmelerini, çocukları ile karşılıklı ve yakın bir ilişki kurmalarını, çocuklarına zaman ayırmalarını, onlarla etkileşim içinde olmalarını, şiddetin hiçbir türünü uygulamamalarını, çocuklarının eğitim süreçlerine katılmalarını hedefliyor.

Uygulama Modeli:
Program, 13’ü babaların, 2’si annelerin katılımı ile gerçekleştirilen toplam 15 oturumdan oluşuyor. Baba Destek Programı, başta belediyeler ve okullar olmak üzere babaların kolayca ulaşabilecekleri mekânlarda, haftada bir gün, genellikle akşam saatlerinde gönüllü eğitimciler aracılığı ile uygulanıyor. Çeşitli yetişkin eğitim yöntemlerinin uygulandığı programın etkili olmasında, babaların birbirilerinin deneyimlerini paylaşımlarına fırsat vermesi de önemli bir yer tutuyor.

AÇEV YAYINLARI

3-6 ve 7-11 yaş dönemi çocukları olan babaların, 10-13 hafta boyunca eğitim almasına imkan tanıyan Baba Destek Programı kapsamında bugüne kadar 60.000’den fazla babaya ulaştık.

BİR AÇEV PROJESİ

Babanın ilk işi çocuğudur.