fbpx

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) olarak, 1993 yılında kuruluşumuzdan bu yana, ihtiyaç sahibi çocuklara ve ailelerine yönelik, iyi ve sağlıklı bir erken çocukluk dönemi geçirilmesi, daha gelişmiş bir toplum yaratılması ve eğitimde fırsat eşitliği sağlanması amacıyla erken çocukluk ve yetişkin eğitimi alanlarında programlar geliştirmekte ve uygulamaktayız.

2016 yılında başlattığımız Okuyan Bir Gelecek Projesi ile erken çocukluk döneminde çocukların dil becerilerini geliştirirken, onlara okuma sevgisi ve alışkanlığı edindirmeyi ve ebeveynlere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandırmayı hedefliyoruz. Projenin, Okuma Grupları, Aile Seminerleri ve Miniklerle Okuyoruz Atölyeleri’nden oluşan Yüz Yüze Program uygulamaları ile bugüne kadar 13.760 çocuğa ulaştık. 

 

Koşucularımız ve onları destekleyen bağışçılar sayesinde, İstanbul Maratonu ile ihtiyaç sahibi 500 çocuğu daha,  Okuyan Bir Gelecek Projesi Yüz Yüze Program uygulamalarımızla buluşturmayı hedefliyoruz.

AÇEV koşucusuysanız, İstanbul Maratonu’nda #HerÇocuğaEşitFırsat için koştuğunuzu duyurmak ve kampanyanızı yaygınlaştırmak için neler yapabilirsiniz?

İstanbul Maratonu’nda neden AÇEV’le koştuğunuzu anlatmak, hedefinizi duyurmak ve bağış toplamak üzere çağrıda bulunmak için koşu öncesinde, koşu sonrasında ve kampanya bitiminde çevrenizle ve bağlantılarınızla e-posta ve sosyal medya aracılığıyla paylaşabileceğiniz mektup örneklerini, sosyal medya rozetlerini ve görsel tasarımları bu sayfada bulabilirsiniz.

Henüz AÇEV koşucusu olmadınız mı?

İstanbul Maratonu’na kayıt olduysanız kampanya yürütebilmek için Adım Adım’ın “İyilik Peşinde Koş (İPK)” platformuna da üye olmalısınız.

İPK üzerinden koşacağınız yardım projesini AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) olarak seçmelisiniz. Ardından, bağış kampanyanızı oluşturarak çevrenize AÇEV için koştuğunuzu duyurabilir, koşucu profilinizle bağış toplayabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.acev.org/nasil-destek-olabilirsiniz/acev-icin-kos/

AÇEV koşucusu/destekçisi olarak her çocuğun erken yaşlardan itibaren eşit öğrenme fırsatlarına erişebilmesi için yürüttüğümüz eğitim programlarına destek olduğunuz için teşekkürler!