fbpx

İstanbul’da Anne Destek Programı’nı Sahada Uygulayacak Gönüllü Eğitimciler Arıyoruz!

AÇEV’in  Anne Destek Programı ile çocuğun yakın çevresinde yer alan anneyi destekleyerek çocuğun sağlıklı, mutlu, güvende ve öğreniyor olmasını amaçlıyoruz. Anne Destek Programı 3-6 yaş arasında çocuğu olan annelere yönelik bir eğitim programıdır. Bu program, ortalama 20 annenin katılımıyla grup toplantısı şeklinde, 15-18 hafta süreyle ve her hafta 2,5 saat boyunca çocuğun sağlıklı gelişimi için temel olan konuları ele alarak uygulanıyor. Program, 10 günlük eğitici eğitimini tamamlamış gönüllü eğitimciler aracılığı ile uygulanıyor. Programla ilgili  https://www.acev.org/neler-yapiyoruz/programlarimiz/anne-babalar-icin/anne-destek-programi/ bağlantısından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İstanbul’da Anne Destek Programı’nı 3-6 yaş arasında çocuğu olan annelere uygulayarak çocukların gelişimlerine destek olacak, gönüllülük motivasyonuna sahip eğitimcilerimizi arıyoruz.

Anne Destek Programı Gönüllü Eğitimci Adaylarının;

  • İstanbul’da ikamet etmesi,
  • Üniversite mezunu olması,
  • Yetişkin eğitimi, çocuk gelişimi, toplumsal cinsiyet eşitliği alanlarında çalışmış olması veya gönüllülük yapmış olması
  • Gönüllülük motivasyonuna sahip olması,
  • Hafta içi gündüz saatlerinde, haftada 1 gün grup açabilmesi,
  • İstanbul’un merkez dışı, uzak ilçelerinde de Anne Destek Programı grubu açabilmesini bekliyoruz.

Karşılıklı olarak şartların uyduğu eğitimci adaylarımızla 10 günlük yoğun ve keyifli bir eğitici eğitimi gerçekleştireceğiz. Eğitici eğitimi boyunca gelişim, öğrenme, cinsiyet eşitliği, çocuk koruma, sözlü-sözsüz iletişim, yetişkin eğitimi becerileri gibi konuları Anne Destek Programı ile ilişkileri üzerinden tartışacak ve uygulamalar yapacağız.

Eğitici Eğitimi Tarihi: 28 Ağustos-8 Eylül tarihleri arasında hafta içi her gün.
Eğitici Eğitimi Yeri: Eğitimci adaylarıyla paylaşılacaktır.
Başvuru Süreci: Başvurularınızı 13 Temmuz Perşembe gününe kadar https://forms.gle/jwntqnc969VCKEWr8  linki üzerinden yapabilirsiniz. 

Sorularınızı konu başlığına “ADP” yazarak gonullu@acev.org adresine gönderebilirsiniz.

NOT: Başvuru süreci tamamlandıktan sonra, sadece kriterleri karşılayan ve İstanbul’da ikamet eden adaylarla çevrim içi tanışma toplantısı gerçekleştirilecek, bu görüşmeden sonra eğitimci adayları belirlenecektir. Tanışma toplantısı daveti, formda belirttiğiniz mail adresine gönderilecektir. Mailinizi kontrol etmeyi ve gereksiz kutunuza da bakmayı unutmayınız.

AÇEV YAYINLARI

Farklı sosyoekonomik hedef kitlelere ve yaş gruplarına yönelik anne-baba eğitimlerimizle, çocuklarının gelişimine destek olmaları için ebeveynleri güçlendiriyoruz.