fbpx

AÇEV Okuyan Bir Gelecek Programı gönüllü eğitimcilerini arıyor!

29 Ocak – 2 Şubat 2024 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan eğitime katılmak ister misiniz?

Okuma Grupları Programı ihtiyaç sahibi bölgelerde yaşayan 5-7 yaş arası çocuklara yönelik tasarlanmış, onların dil becerilerini geliştirirken, okuma sevgisi ve alışkanlığı edindirmeyi amaçlayan bir programdır. Program boyunca çocuklara farklı resimli hikâye kitapları okunur ve çeşitli destekleyici faaliyetler gerçekleştirilir.

5 günlük Okuyan Bir Gelecek Programı Eğitici Eğitimi’ni tamamlamış olan gönüllü eğitimcilerimiz sayesinde çocukların gelişimine destek oluyor, program uygulamalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Eğitim boyunca gelişim, erken okuryazarlık, iletişim, çocukların korunması, etkili grup yönetimi gibi konuları tartışacak ve #OkuyanBirGelecek Programı ile ilişkili uygulamalar yapacağız.

Okuyan Bir Gelecek Programı Gönüllü Eğitimci Adayı Kriterleri: 

  • En az lisans mezunu olmak,
  • Üniversitelerin okul öncesi, çocuk gelişimi gibi bölümlerinden mezunu olmak ya da çocuklarla çalışma deneyimine sahip olmak, 
  • 5 günlük eğitici eğitiminin tamamına katılabiliyor olmak,
  • Eğitim sonrası en az 2 grup açmak için uygun zamana sahip olmak.
 
  • 2011 Van Depremi
2011 yılındaki Van Depremi’nin ardından, geçici barınma alanlarında kadın ve çocuklara psikolojik rehabilitasyon ve psikososyal destek hizmetleri sağlamak için Van Aile Danışma Merkezi’ni kurduk. Merkez, birden fazla kamu ve özel ortakla birlikte, Türkiye’de travma sonrası psikolojik destek ve müdahale kapasitesinin artırılmasına hizmet etti ve 2013 yılında Van Üniversitesi’ne devredildi. Ayrıca Van’da erken çocukluk öğrenme birimleri ve aile destek hizmetlerini hayata geçirdik.  
  • 2020 Elazığ Depremi
Son olarak, 2020 Elazığ Depremi’nde, arama kurtarma çalışmaları tamamlandıktan sonra AÇEV mobil hizmet aracı, çocuklara ve ailelerine psikososyal destek vermek üzere hizmete sunuldu ve bugüne kadar çalışmalarına devam etti.

Eğitim boyunca gelişim, erken okuryazarlık, iletişim, çocukların korunması, etkili grup yönetimi gibi konuları tartışacak ve Okuyan Bir Gelecek Programı ile ilişkili uygulamalar yapacağız. 

Eğitici Eğitimi Tarihi: 29 Ocak -2 Şubat 2024
Eğitici Eğitimi Yeri: Eğitim öncesinde eğitimci adaylarıyla paylaşılacaktır. Eğitimler İstanbul’da yapılacaktır
Başvuru Süreci: Başvurularınızı 31 Aralık 2023 Pazar akşamına kadar  başvuru  linki üzerinden yapabilir, sorularınızı konu başlığına “OBG” yazarak  gonullubasvuru@acev.org  adresine gönderebilirsiniz.

Başvuru süreci tamamlandıktan sonra, yalnızca uygun görülen adaylar küçük gruplar halinde tanışma toplantılarına davet edilecek, bu görüşmelerden sonra eğitimci adayları belirlenecektir. Tanışma toplantısı daveti, formda belirtilen mail adresine gönderilecektir.

AÇEV YAYINLARI

Farklı sosyoekonomik hedef kitlelere ve yaş gruplarına yönelik anne-baba eğitimlerimizle, çocuklarının gelişimine destek olmaları için ebeveynleri güçlendiriyoruz.