fbpx

AÇEV Okuyan Bir Gelecek Programı gönüllü eğitimcilerini arıyor!

Siz de 2-6 Ekim 2023 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşecek olan eğitime katılmak ister misiniz? 

Okuma Grupları Programı ihtiyaç sahibi bölgelerde yaşayan 4-7 yaş arası çocuklara yönelik tasarlanmış, onların dil becerilerini geliştirirken, okuma sevgisi ve alışkanlığı edindirmeyi amaçlayan bir programdır. Program boyunca çocuklara farklı resimli hikâye kitapları okunarak çeşitli destekleyici faaliyetler gerçekleştiriliyor.

5 günlük Okuyan Bir Gelecek Programı Eğitici Eğitimi’ni tamamlamış olan gönüllü eğitimcilerimiz sayesinde çocukların gelişimine destek oluyor, program uygulamalarımızı gerçekleştiriyoruz.  

Okuyan Bir Gelecek Programı Gönüllü Eğitimci Adayı Kriterleri: 

  • En az lisans mezunu olmak,
  • Üniversitelerin okul öncesi, çocuk gelişimi gibi bölümlerinden mezunu olmak ya da çocuklarla çalışma deneyimine sahip olmak, 
  • 5 günlük eğitici eğitiminin tamamına katılabiliyor olmak,
  • Eğitim sonrası en az 2 grup açmak için uygun zamana sahip olmak.

Eğitim boyunca gelişim, erken okuryazarlık, iletişim, çocukların korunması, etkili grup yönetimi gibi konuları tartışacak ve Okuyan Bir Gelecek Programı ile ilişkili uygulamalar yapacağız. 

Eğitici Eğitimi Tarihi: 2-6 Ekim 2023
Eğitici Eğitimi Yeri: Eğitim öncesinde eğitimci adaylarıyla paylaşılacaktır. Eğitimler İzmir’de yapılacaktır
Başvuru Süreci: Başvurularınızı 15 Eylül 2023 Cuma akşamına kadar  başvuru  linki üzerinden yapabilir, sorularınızı konu başlığına “OBG” yazarak  gonullu@acev.org  adresine gönderebilirsiniz.

Başvuru süreci tamamlandıktan sonra, yalnızca uygun görülen adaylar küçük gruplar halinde tanışma toplantılarına davet edilecek, bu görüşmelerden sonra eğitimci adayları belirlenecektir. Tanışma toplantısı daveti, formda belirtilen mail adresine gönderilecektir.

AÇEV YAYINLARI

Farklı sosyoekonomik hedef kitlelere ve yaş gruplarına yönelik anne-baba eğitimlerimizle, çocuklarının gelişimine destek olmaları için ebeveynleri güçlendiriyoruz.