fbpx

OYUN ZAMANI KİTAPÇIĞI

Bu kitapta, 3-6 yaş arası çocuklar ile uygulayabileceğiniz pek çok etkinlik ve oyun önerisi bulacaksınız. Bu öneriler, çocukların keyifli vakit geçirmeleri ve aynı zamanda gelişimlerini desteklemek için hazırlandı. Tüm bu etkinlik ve oyunlar üç başlık altında toplandı; “Eğlenceli Sanat”, “Bil Bakalım” ve “Haydi Oyuna”

Oyun Zamanı kitapçığında neler var?

BÖLÜM 1 - EĞLENCELİ SANAT

Bu bölüm özellikle çocukların farklı malzemeleri kullanarak küçük kas dediğimiz el kaslarını çalıştırmaya yönelik etkinliklerden oluşuyor. Çocuklar burada; doğadan malzemeler (taş, yaprak, toprak vb.), mutfaktan malzemeler (un, elma, fasulye vb.) ve sanat malzemeleri (boyalar, makas, renkli kağıtlar vb.) kullanarak boyama, kesme, yoğurma, baskı, yapıştırma, yırtma, ipe dizme çalışmaları yapacaklar.

BÖLÜM 2 - BİL BAKALIM

Kitabın “Bil Bakalım” bölümü, çocukların bilişsel gelişimlerini (dikkat, tahmin, hatırlama ve eşleştirme becerileri gibi) desteklemeye yönelik pek çok oyun önerisini içeriyor.

BÖLÜM 3 - HAYDİ OYUNA

“Haydi Oyuna” bölümünde ise, temelde büyük kasları (bacak ve kol kasları) çalıştırmaya yönelik oyun önerileri yer alıyor. Çocuklar burada bazen komutları uygulayacak, bazen top veya balonları atacak, bazen zıplayacak veya dengede duracaklar.

Şimdi yukarıdaki formu doldurun, Oyun Zamanı kitapçığını e-posta adresinize gönderelim.