fbpx

SÖZ VERİYORUZ!

Cumhuriyetimiz, 100 yıldır olduğu gibi bundan sonra da bizlere emanet!

SÖZ VERİYORUZ!

Büyük Önder ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bundan tam 100 yıl önce, çağının çok ötesinde bir vizyon ve cesaretle, bugün ve daima en büyük değerimiz olan Cumhuriyetimizi kurdu. Atatürk’ün bu eşsiz vizyonu, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında da bizlere ışık tutmaya devam ediyor. 100 yılın bayramını büyük bir gurur ve kıvançla kutladığımız bu 29 Ekim’de, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) olarak 30 yıllık geçmişimizden aldığımız güçle, Cumhuriyetimizin laiklik, eşitlik, üretkenlik, akılcılık ve bilimsellik değerlerini yücelterek çalışmaya devam edeceğimize bir kez daha SÖZ VERİYORUZ.

AÇEV olarak, kurulduğumuz günden bu yana, eşitlik ilkesini ve “en hakiki mürşit” olan bilimi benimsedik. Demokrasi ve barış içinde bir arada yaşama, fırsat eşitliği gibi Cumhuriyet’in temel değerleri ışığında ve Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Bildirgesi’nin vurguladığı yaşam hakkı, gelişim hakkı, korunma hakkı ve katılım hakkı çerçevesinde, her çocuğun sağlıklı, mutlu, güvende, ihtiyaç duyduğu bakımı alıyor ve öğreniyor olması için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, çağdaşlaşma hedefinden bir an bile şaşmadan, adalet ve insan onuru gibi evrensel değerleri sahiplenerek çalışmaya ve erken yaşları odağımıza alarak Cumhuriyet’in meşalesini taşıyacak çocukların sahip oldukları potansiyele erişmeleri için onları eğitim programlarımızla desteklemeye devam edeceğiz. Her çocuğun iyi bakım ve nitelikli eğitim almasının temelinde bilinçli ebeveynler olduğunun farkındalığıyla; anne ve babaların güçlenmesine ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına, “yaşam boyu öğrenme” ilkesi çerçevesinde her zaman faaliyetlerimizin odağında yer vereceğiz.

Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında da bu inanç ve kararlılıkla, bilimin ve aklın işaret ettiği yoldaki rotamızdan bir an bile ayrılmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Cumhuriyetimizi emanet edeceğimiz çocukları, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, farklılıklara saygılı, bilimi kendine rehber edinmiş, insanlığın ortak yararına çalışan bireyler olarak yetiştirmenin sorumluluğu ve bilinci içerisindeyiz. Çocukların hiçbir dil, din, ırk, cinsiyet ve gelir düzeyi ayrımı gözetilmeksizin nitelikli ve bilimsel temelli eğitime eşit erişebilmesi için faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğimize söz veriyoruz.

Cumhuriyetimiz, 100 yıldır olduğu gibi bundan sonra da bizlere emanet!


Anne Çocuk Eğitim Vakfı