fbpx

AÇEV’den Belediye Başkanlarına Çağrı

Önümüzdeki beş yıllık dönemde görevde olacak yerel yönetimlerin belirlenmesi için 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdari Yerel Yönetim Seçimleri tamamlandı.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) olarak tüm belediye başkanlarını kutluyor ve görevlerinde başarılar diliyoruz. Tüm yerel yöneticilerin bu görev ve yetkilerini vatandaşlarının iyiliği, hayat kalitelerinin artırılması ve toplumsal huzurun korunması için kullanacaklarına yürekten inanıyoruz. Özellikle çocuk, ebeveyn ve kadın dostu sosyal belediyecilik anlayışıyla mevcut projelerini sürdürmelerini ve bunlara ek olarak yeni politikalar ve projeler üretmelerini diliyoruz.

Tam 30 yıldır, her çocuğun sağlıklı, mutlu, güvende ve öğreniyor olması için çalışan bir kurum olarak “yaşamın altın yılları” olan erken çocukluk dönemindeki çocuklara ve onların ebeveynlerine yönelik hizmetler sunmaları için tüm yerel yönetimlerle her türlü iş birliğine ve desteğe hazır ve istekli olduğumuzu vurguluyor, seçim dönemi öncesinde çocuk ve ebeveyn dostu belediyecilik için sunduğumuz önerilerimizi bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

ÇOCUK VE EBEVEYN DOSTU BELEDİYECİLİK İÇİN ÖNERİLER

Anne Çocuk Eğitim Vakfı olarak, hem yerel seçim sürecinde hem de sonrasında üretilecek hizmet ve politikaların çocukların çok yönlü gelişimini ve iyi olma hâllerini destekleyecek şekilde oluşturulması için önerilerimizi sunuyoruz. Ayrıca, gerek ulusal gerek uluslararası alanyazında “erken çocukluk eğitimi ve bakımı” olarak anılan hizmetlerde, çocukların eğitimi ve bakımının
birbirinden ayrılamaz iki önemli
faktör olduğunu ve bütüncül olarak ele alınması gerektiğini de bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

AÇEV'DEN SON HABERLER

Deprem bölgesi çalışmalarımıza destek olun.