fbpx

Türk Ekonomi Bankası İşbirliğinde “Ben de Ben de” Projesi

“Ben de Ben de” okul öncesi eğitime destek projesi 2009 – 2010 eğitim yılında Fortisbank desteğiyle başladı ve 2010 – 2011 eğitim yılında da Türkiye Ekonomi Bankası işbirliğinde devam etti. Uzun yıllardır annelere yönelik olarak geliştirdiğimiz programlardan yola çıkarak oluşturduğumuz proje 5-6 yaş grubundaki çocukların, ailelerinin ve eğitimcilerin desteklenmesini sağlayan farklı bileşenlerden oluştu. Bu çalışmalar; Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle yürütülen “Ev Okulum”, TEB Eğitim Öncüleri ile gerçekleştirilen “Güzel Sınıfım”, ana sınıfı öğretmenleri için “Web Okulum” ve bilinçlendirmeye yönelik “7 Çok Geç” başlıkları altında gerçekleştirildi. Bu dönemde proje kapsamında 1. 440 kişiye eğitim verildi.
Projenin “Web Okulum” bileşeni sayesinde anaokulu öğretmenlerine destek vermek amacıyla www. okuloncesi.org isimli bir internet sitesi hazırlandı. Bu sitede MEB Okul Öncesi Eğitim Programı’ndan aile katılımına detaylı bir içerik ile eğitimlerde kapsanan amaç ve kazanımlara ilişkin öğretmenlere kaynak olabilecek geniş bir faaliyet/etkinlik havuzu yer alıyor. Çeşitli eğitim araçlarından örnekler, görsel ögeler ve videolarla zenginleştirilen site halen anaokulu öğretmenleri için güvenilir bir kaynak olarak hizmet veriyor.

Paylaş:
Click to Hide Advanced Floating Content
DÜZENLİ BAĞIŞÇIMIZ OLUN!

Aylık düzenli bağışınız, daha çok ihtiyaç sahibi çocuğun okul öncesi eğitim programlarımızdan faydalanmasına destek olsun. Bağış yapmak için tıklayınız.