fbpx

MEB ve AB işbirliğinde Okul Öncesi Eğitimi Güçlendirme Projesi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Mart 2010’da UNICEF’in teknik desteği ve AB’nin mali katkısı ile başlatılan Okul Öncesi Eğitimi Geliştirme Projesi, MEB kurumlarının, kamu kuruluşlarının, yerel yönetimlerin, STK’ların kapasitelerinin güçlendirilmesi ve toplum temelli modellerin ve ortaklıkların geliştirilmesi yoluyla dezavantajlı çocuklar ile aileleri için nitelikli gündüz çocuk bakımı ve okul öncesi eğitim hizmetlerinin geliştirilmesini hedefledi.
AÇEV ayrıca, kamu kuruluşları, belediyeler, STK’lar, özel sektör ve devlete bağlı kreşlerin ve okul öncesi eğitim hizmetlerinin, yönetimi ve kalite kontrolü için denetim ve rehberlik sisteminin, geliştirilen kalite standartları temelinde güncellenmesi, merkez ve kurum açma konusundaki mevcut mevzuatın revize edilerek kalite çerçevelerine uygun geliştirilmesi konularında da destek vermeye başladı.

Paylaş:
Click to Hide Advanced Floating Content
DÜZENLİ BAĞIŞÇIMIZ OLUN!

Aylık düzenli bağışınız, daha çok ihtiyaç sahibi çocuğun okul öncesi eğitim programlarımızdan faydalanmasına destek olsun. Bağış yapmak için tıklayınız.