fbpx

Sabancı Vakfı Hibe Programları İşbirliğinde “Kadınların Çok Yönlü Güçlendirilmesi” Projesi

Sabancı Vakfı Hibe Programları desteği ile geliştirdiğimiz “Kadınların Çok Yönlü Güçlendirilmesi” Projesi 2009-2011 yılları arasında hayata geçti. Proje ile 15 yaş ve üstü okuryazar olmayan kadınlara okuma-yazma öğretmek, temel haklar ve engelli hakları konusunda bilinç düzeylerini yükseltmek , toplumsal katılımda daha etkili bireyler olmalarına destek olmak amacıyla çalışmalar yürütüldü. Aynı zamanda ortopedik engelli okuma-yazma bilmeyen kadınların da eğitime katılması için çalışmalar da gerçekleştirildi.
Proje kapsamında Adana, Ankara, Bursa, İzmir, Nevşehir, Trabzon ve Van illerinde toplam 4660 kadın, genç kız ve ortopedik engelli kadına ulaşıldı. Toplumu bilgilendirme toplantıları yapıldı.
Ayrıca, T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi işbirliği ile engelli bireylere yönelik kurumlar ve hizmetleriyle ilgili bilgileri içeren “Engelli Bireyler için Kamusal Hizmetlerden Yararlanma Rehberi” hazırlandı ve görme engelli insanlar için bu rehber Braille alfabesi ile basılarak ilgililere dağıtıldı.

AÇEV'DEN SON HABERLER

Deprem bölgesi çalışmalarımıza destek olun.