Acı Kaybımız...
02.03.2017
 
Vakfımızın kuruluşunda ve gelişmesinde değerli katkıları ve üstün hizmetleri olan, Kurucu Üyemiz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı'nı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. 

Sosyal/kültürel psikoloji ve kültürlerarası psikoloji alanlarında dünyanın önde gelen bilim insanları arasında yer alan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı; önce Boğaziçi Üniversitesi, sonra Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi, Türkiye Bilimler Akademisi Kurucu Üyesi ve UNESCO Kürsü Sahibi olarak bilim dünyasına değerli katkılar sunmuş, akademik çalışmaları ulusal ve uluslararası pek çok bilim ödülüne layık görülmüştür.

AÇEV tarihi içinde yer alan tüm çalışmaların temel taşlarından biri olan, yaşamı boyunca bilimi, öğrenmeyi ve öğretmeyi her şeyin üstünde tutan ve mütevazı kişiliği ile öğrencilerine ve hepimize örnek olan Çiğdem Hoca'mızın aramızdan ayrılışı, Vakfımız ve Türk bilim dünyası için  büyük bir kayıp olmuştur. AÇEV’in kuruluşundan bu yana, bilim ve hizmet yolunda onunla birlikte yürümenin ve yüzbinlerce kişiye eğitimle ulaşmanın ayrıcalığını yaşadık.

AÇEV olarak, "İnsan kalitesini geliştirmek için hepimize düşen en önemli görev eğitime yatırım yapmaktır,” sözlerini hatırımızda tutarak, Sevgili Çiğdem Hoca'mızı her zaman sevgi, saygı ve minnetle anacağız. 

Bugün yazdıklarımızın, onu anlatmaya yetmeyeceğini biliyoruz. Bizlere emanet ettiği görev bilinci ve bilim ışığını gelecek kuşaklara aktarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.  Bize öğrettiklerini anılarımızda saklı tutarak, açtığı yolda ilerleyeceğiz.

Hepimizin başı sağolsun.

 

"2860 Sayılı Yardım Toplama Kanunu'nun 7 inci maddesi gereğince, İstanbul Valilik Makamının 15/11/2006 tarih ve 30545 sayılı Olur'ları ile izin verilmiştir."    
Intro   |    Ana Sayfa   |    benimleoynarmisin   |    acevokuloncesi   |    gelecegeilkadim   |    acevdeokuyaz   |    AÇEV İntranet    |    AÇEV Mail