AÇEV He for She Kampanyası'nı Destekliyor!
15.06.2015
 

He For She Kampanyası

Birleşmiş Milletler geçtiğimiz yıl kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığı için bir kampanya başlattı. ‘Erkeğin desteği olmazsa ayrımcılık da son bulamaz’ mantığıyla yola çıkılan projenin sloganı ‘He for She’ yani ‘Kadın için erkek’. Kampanya kadınların ekonomide ve sosyal hayatta güçlenmesini hedefliyor. Bu hedefe ulaşılırken yalnızca kadınların değil erkeklerin de desteği ve dayanışma içinde olmaları isteniyor. UN Woman, tarafından yürütülen kampanya artık Türkiye’de de destek buluyor. Ülkemizde kampanyanın öncülüğünü Koç Holding başlattı.

AÇEV He For She Kampanyası’nı Destekliyor

AÇEV’de özellikle babalarla yaptığı eğitim çalıimaları ile bu kampanyaya destek veriyor. Birleşmiş Milletler Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Güven Fonu’nun katkılarıyla “Şiddetsiz Aileler için Baba Eğitimleri” Projesi’ni üç yıldan bu yana başarıyla yürütüyor.

AÇEV’in Başkan Yardımcısı Ayla Göksel, Birleşmiş Milletler’in New York Merkezi’nde 28 Kasım 2014 tarihinde düzenlenen – Birleşmiş Milletler tarafından Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde düzenlenen törene davetli olarak katılarak, yürütülen çalışmaları anlattı. Göksel, konuşmasında “AÇEV’in babalara yönelik olarak yürüttüğü eğitimlerin, erkeklerde tam da dönüşüme en hazır oldukları babalık döneminde olumlu bir fark yarattığını ve eşleri ile çocuklarına karşı şiddet içeren davranışlardan uzaklaştıklarını” belirtti.


Kampanya ile ilgili daha fazla bilgi için:
www.heforshe.org/tr/

www.facebook.com/heforsheturkiye

"2860 Sayılı Yardım Toplama Kanunu'nun 7 inci maddesi gereğince, İstanbul Valilik Makamının 15/11/2006 tarih ve 30545 sayılı Olur'ları ile izin verilmiştir."    
Intro   |    Ana Sayfa   |    benimleoynarmisin   |    acevokuloncesi   |    gelecegeilkadim   |    acevdeokuyaz   |    AÇEV İntranet    |    AÇEV Mail