AÇEV ve TÜRKİYE VODAFONE VAKFI İŞBİRLİĞİYLE GELİŞTİRİLEN MOBİL UYGULAMA, 
ANNE VE BABALARA ÜCRETSİZ ÇOCUK GELİŞİM REHBERİ SUNUYOR
20.10.2014
 

ÇOCUKLARIN İLK 6 YILI ANNE VE BABALARIN CEBİNDE


AÇEV ve Türkiye Vodafone Vakfı işbirliğiyle geliştirilen “İlk6Yıl” uygulaması, çocukların yaşamındaki en önemli dönem olan ilk 6 yıla ilişkin güncel bilgiler sunarak, anne ve babaların hayatını kolaylaştırıyor. Ücretsiz sunulan “İlk6Yıl” uygulaması, 1.200 maddelik bilgi hazinesiyle anne ve babalara rehberlik ediyor. İki günde bir kullanıcının telefonuna gelen bilgiler; fotoğraflar, eğitici videolar ve animasyon filmlerle destekleniyor. Uygulama, Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanılabiliyor.


Çocukların gelişiminin büyük bölümü erken çocukluk döneminde tamamlanır. Bu sürecin her aşamasında, anne ve babaların çocuklarını desteklemek için yapabileceği çok şey var. Bu konularda ailelere verilecek bilgi desteği önemli. Bu doğrultuda AÇEV ve Türkiye Vodafone Vakfı işbirliğiyle anne ve babalara destek olmak amacıyla geliştirilen “İlk6Yıl” mobil uygulaması kullanıma sunuldu. Uygulama, çocukların yaşamındaki en önemli dönem olan ilk 6 yıldaki gelişimin, anne ve babalar tarafından mobil teknoloji aracılığıyla takip edilmesini sağlıyor.


Yaşa Göre Güncel Bilgiler


Çocuk gelişimi konusunda geniş kapsamlı bir dijital rehber niteliği taşıyan “İlk6Yıl” uygulaması, güncel bilgilerin yer aldığı 1.200 maddelik kapsamlı bir çocuk büyütme rehberi olarak öne çıkıyor. Google Play ve Apple Store’da kullanıma açılan, Android ve iOS işletim sistemleriyle uyumlu olan uygulama, AÇEV tarafından hazırlanan özgün içeriklerle, çocuğun yaşına göre ve hemen uygulanabilecek pratik bilgiler ve öneriler sunuyor. Çocuğun gelişim özelliklerine göre farklı başlıklar altında sunulan bu bilgiler; fotoğraflar, eğitici videolar ve animasyon filmlerle destekleniyor ve iki günde bir kullanıcının telefonuna geliyor. Uygulamada ayrıca, anne, baba ve çocuk açısından önemli tarihlerin kaydedilebileceği takvim, çocuğun boy ve kilosunun takip edilebileceği ölçüm ve yine çocuğa ait fotoğraf ve videoların saklanabileceği ve paylaşılabileceği albüm alanları da bulunuyor.


Çocuğun yaşamındaki pek çok ilkleri yaşadığı İlk 6 Yıl
dönemini kaçırmak istemeyen anne ve babalar uygulamanın
Aile Paylaşımı özelliğiyle bu özel anları aile yakınlarıyla da paylaşabiliyor.


Bilgi için: AÇEV’den Melisa Andırın – 0212 213 42 20

"2860 Sayılı Yardım Toplama Kanunu'nun 7 inci maddesi gereğince, İstanbul Valilik Makamının 15/11/2006 tarih ve 30545 sayılı Olur'ları ile izin verilmiştir."    
Intro   |    Ana Sayfa   |    benimleoynarmisin   |    acevokuloncesi   |    gelecegeilkadim   |    acevdeokuyaz   |    AÇEV İntranet    |    AÇEV Mail